Koi Society of Western Australia: Annual Koi Show 2021 - click the photo for full size version

Grand Champion & ZNA

To be judged first. Not eligible for any other prizes

Grand Champion & ZNA
1st -
Allan Bennett
Class 7 Jumbo, Kohaku (76cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Supreme A Champion

Best remaining Gosanke (A) koi in the Show after Grand Champion and Young Champion have been chosen and removed from the judging pool.

Supreme A Champion
1st -
Phong Ta
Class 7 Jumbo, Showa Sanshoku (78 cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Supreme B Champion

Best remaining Non-Gosanke (B) koi in the Show after Grand Champion and Young Champion have been chosen and removed from the judging pool.

Supreme B Champion
1st -
Dave Brown
Class 6 Mature, Kinginrin B (69cm)
Breeder:

Table Show / Young Champion

To be judged second. Judged from table show entries. Young Champion not eligible for any other prizes

Table Show / Young Champion
1st -
Allan Bennett
Class 5, Taisho Sanke (52cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Jumbo Champion

To be chosen from Jumbo A and Jumbo B winners. 70.1cm and over

Jumbo Champion
1st -
Todd Bennett
Class 7 Jumbo, Kawarimono (85cm)
Breeder: BILL YULE

Mature A Champion

Chosen from 4 x 1st place getters in Mature Kohaku, Mature Sanke, Mature Showa and Mature Utsurimono. 60.1cm - 70cm

Mature A Champion
1st -
Phong Ta
Class 6 Mature, Utsurimono (69cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Mature B Champion

Chosen from 10 x 1st place getters in Non-Gosanke Mature varieties. 60.1cm - 70cm

Mature B Champion
1st -
Tim Nguyen
Class 6 Mature, Tancho (65cm)
Breeder: Tim Nguyen

Best in Size - Class 5

50.1cm - 60cm

Best in Size - Class 5
1st -
Carmelo Giorgio
Class 5, Showa Sanshoku (60cm)
Breeder:

Best in Size - Class 4

40.1cm - 50cm

Best in Size - Class 4
1st -
Todd Bennett
Class 4, Taisho Sanke (48cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Best in Size - Class 3

30.1cm - 40cm

Best in Size - Class 3
1st -
Dave Brown
Class 3, Showa Sanshoku (36cm)
Breeder: Dave Brown

Best in Size - Class 2

20.1cm - 30cm

Best in Size - Class 2
1st -
Jared Conti
Class 2, Kohaku (30cm)
Breeder: Steve Sibly

Judges Award


Judges Award
1st -
Martin Saunders
Class 3, Kohaku (36cm)
Breeder:

AKA Friendship Award

Chosen by Ian Andrew from AKA. Free choice

AKA Friendship Award
1st -
Ping Chang
Class 7 Jumbo, Kohaku (70cm)
Breeder:

President & Show Chair Prize

Chosen by Shona Macskasy (Showchair & President). Free choice

President & Show Chair Prize
1st -
Carmelo Giorgio
Class 5, Shusui (60cm)
Breeder:

Singapore Friendship Award

Chosen by Spencer Tan on behalf of Singapore Koi Club. Free choice

Singapore Friendship Award
1st -
Phong Ta
Class 6 Mature, Kinginrin A (69cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Variety Champions


Variety Champion: Kohaku
Ping Chang
Class 6 Mature, Kohaku (68cm)
Breeder:

Variety Champion: Taisho Sanke
Phong Ta
Class 5, Taisho Sanke (60 cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Variety Champion: Showa Sanshoku
Allan Bennett
Class 6 Mature, Showa Sanshoku (66cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Variety Champion: Bekko
Tim Nguyen
Class 6 Mature, Bekko (61cm)
Breeder: Tim Nguyen

Variety Champion: Utsurimono
Phong Ta
Class 6 Mature, Utsurimono (69cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Variety Champion: Asagi
Tim Nguyen
Class 5, Asagi (56cm)
Breeder:

Variety Champion: Shusui
Allan Bennett
Class 6 Mature, Shusui (64cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Variety Champion: Koromo
Tony Herbert
Class 4, Koromo (46cm)
Breeder: Tony Herbert

Variety Champion: Kawarimono
Todd Bennett
Class 7 Jumbo, Kawarimono (85cm)
Breeder: BILL YULE

Variety Champion: Goshiki
Todd Bennett
Class 6 Mature, Goshiki (62cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Variety Champion: Mujimono
Tony Herbert
Class 6 Mature, Mujimono (69cm)
Breeder: Alan Peck .Tim Leroy

Variety Champion: Hikari Mujimono (Ogon)
Carmelo Giorgio
Class 6 Mature, Hikari Mujimono (Ogon) (69cm)
Breeder:

Variety Champion: Hikari Moyomono
Bill Passey
Class 6 Mature, Hikari Moyomono (63cm)
Breeder: Kylie Wall

Variety Champion: Hikari Utsurimono
Tony Cornwall
Class 4, Hikari Utsurimono (49cm)
Breeder: Tony Cornwall

Variety Champion: Kinginrin A
Dave Brown
Class 5, Kinginrin A (55cm)
Breeder: Allan Bennett

Variety Champion: Kinginrin B
Dave Brown
Class 6 Mature, Kinginrin B (69cm)
Breeder:

Variety Champion: Tancho
Tim Nguyen
Class 6 Mature, Tancho (65cm)
Breeder: Tim Nguyen

Table Show Ginrin


Table Show Ginrin All in One
1st -
Kai Bennett
Junior Exhibitor, Kinginrin B (42cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Table Show Ginrin All in One
2nd -
Luke & Sharon Bray
Class 3, Kinginrin A (36cm)
Breeder: Vince & Lina Tassone

Table Show Ginrin All in One
3rd -
Kai Bennett
Class 3, Kinginrin A (36cm)
Breeder: POPPI BENNETT

Table Show Doitsu


Table Show Doitsu All in One
1st -
Jared Conti
Class 2, Hikari Mujimono (Ogon) (23cm)
Breeder: Jared Conti

Table Show B


Table Show B All in One
1st -
Luke & Sharon Bray
Class 2, Kawarimono (30cm)
Breeder: Brays

Table Show B All in One
2nd -
Luke & Sharon Bray
Class 3, Kawarimono (36cm)
Breeder: Brays

Table Show B All in One
3rd -
Tony Herbert
Class 4, Koromo (46cm)
Breeder: Tony Herbert

Table Show A


Table Show A All in One
1st -
Todd Bennett
Class 4, Taisho Sanke (48cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Table Show A All in One
2nd -
Dave Brown
Class 3, Showa Sanshoku (36cm)
Breeder: Dave Brown

Table Show A All in One
3rd -
Kai Bennett
Class 4, Showa Sanshoku (43cm)
Breeder: POPPI BENNETT

Junior Exhibitor


Junior Exhibitor All in One
1st -
Kai Bennett
Junior Exhibitor, Kinginrin B (42cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Junior Exhibitor All in One
2nd -
Joel Bacich
Junior Exhibitor, Hikari Mujimono (Ogon) (45cm)
Breeder: Barry Ambler

Junior Exhibitor All in One
3rd -
Joel Bacich
Junior Exhibitor, Mujimono (41cm)
Breeder: Allan Bennett

Class 7 Jumbo


Class 7 Jumbo A
1st -
Phong Ta
Class 7 Jumbo, Showa Sanshoku (78 cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 7 Jumbo A
2nd -
Phong Ta
Class 7 Jumbo, Utsurimono (84cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 7 Jumbo A
3rd -
Ping Chang
Class 7 Jumbo, Taisho Sanke (75cm)
Breeder: Allan Bennett

Class 7 Jumbo B
1st -
Todd Bennett
Class 7 Jumbo, Kawarimono (85cm)
Breeder: BILL YULE

Class 7 Jumbo B
2nd -
Alex Lowe
Class 7 Jumbo, Asagi (85cm)
Breeder: BILL PASSEY

Class 7 Jumbo B
3rd -
Phong Ta
Class 7 Jumbo, Kawarimono (90cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature


Class 6 Mature Kohaku
1st -
Ping Chang
Class 6 Mature, Kohaku (68cm)
Breeder:

Class 6 Mature Kohaku
2nd -
Phong Ta
Class 6 Mature, Kohaku (61cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Kohaku
3rd -
Bill Passey
Class 6 Mature, Kohaku (63cm)
Breeder: Kylie Wall

Class 6 Mature Taisho Sanke
1st -
Bill Passey
Class 6 Mature, Taisho Sanke (67cm)
Breeder: Judy Passey

Class 6 Mature Showa Sanshoku
1st -
Allan Bennett
Class 6 Mature, Showa Sanshoku (66cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Showa Sanshoku
2nd -
Todd Bennett
Class 6 Mature, Showa Sanshoku (67cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Showa Sanshoku
3rd -
Paul Middleton
Class 6 Mature, Showa Sanshoku (65cm)
Breeder: Jun

Class 6 Mature Bekko
1st -
Tim Nguyen
Class 6 Mature, Bekko (61cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 6 Mature Utsurimono
1st -
Phong Ta
Class 6 Mature, Utsurimono (69cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Utsurimono
2nd -
Julie Bennett
Class 6 Mature, Utsurimono (66cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Utsurimono
3rd -
Kevin & Yvonne
Class 6 Mature, Utsurimono (60cm)
Breeder: Allan Bennett

Class 6 Mature Asagi / Shusui
1st -
Allan Bennett
Class 6 Mature, Shusui (64cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Asagi / Shusui
2nd -
Adrian Falconer
Class 6 Mature, Asagi (63cm)
Breeder: Kerry Cross

Class 6 Mature Asagi / Shusui
3rd -
Bill Passey
Class 6 Mature, Asagi (62cm)
Breeder: Kylie Wall

Class 6 Mature Koromo / Goshiki
1st -
Todd Bennett
Class 6 Mature, Goshiki (62cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Koromo / Goshiki
2nd -
Bill Passey
Class 6 Mature, Goshiki (67cm)
Breeder:

Class 6 Mature Koromo / Goshiki
3rd -
Julie Bennett
Class 6 Mature, Koromo (69cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Kawarimono / Mujimono
1st -
Paul Middleton
Class 6 Mature, Kawarimono (66cm)
Breeder:

Class 6 Mature Kawarimono / Mujimono
2nd -
Tony Herbert
Class 6 Mature, Mujimono (69cm)
Breeder: Alan Peck .Tim Leroy

Class 6 Mature Kawarimono / Mujimono
3rd -
Tony Herbert
Class 6 Mature, Kawarimono (67cm)
Breeder: Jun Hua Guo

Class 6 Mature Hikari Mujimono (Ogon)
1st -
Carmelo Giorgio
Class 6 Mature, Hikari Mujimono (Ogon) (69cm)
Breeder:

Class 6 Mature Hikari Mujimono (Ogon)
2nd -
Julie Bennett
Class 6 Mature, Hikari Mujimono (Ogon) (65cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Hikari Mujimono (Ogon)
3rd -
Barry Ambler
Class 6 Mature, Hikari Mujimono (Ogon) (70cm)
Breeder:

Class 6 Mature Hikari Moyomono
1st -
Bill Passey
Class 6 Mature, Hikari Moyomono (63cm)
Breeder: Kylie Wall

Class 6 Mature Kinginrin A
1st -
Phong Ta
Class 6 Mature, Kinginrin A (69cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Kinginrin A
2nd -
Tony Herbert
Class 6 Mature, Kinginrin A (65cm)
Breeder:

Class 6 Mature Kinginrin A
3rd -
Alex Lowe
Class 6 Mature, Kinginrin A (61cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 6 Mature Kinginrin B
1st -
Dave Brown
Class 6 Mature, Kinginrin B (69cm)
Breeder:

Class 6 Mature Kinginrin B
2nd -
Barry Ambler
Class 6 Mature, Kinginrin B (64cm)
Breeder:

Class 6 Mature Kinginrin B
3rd -
Paul Middleton
Class 6 Mature, Kinginrin B (61cm)
Breeder: Noran

Class 6 Mature Tancho
1st -
Tim Nguyen
Class 6 Mature, Tancho (65cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 6 Mature Tancho
2nd -
Carmelo Giorgio
Class 6 Mature, Tancho (64cm)
Breeder:

Class 5


Class 5 Kohaku
1st -
Alex Lowe
Class 5, Kohaku (56cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 5 Kohaku
2nd -
Phong Ta
Class 5, Kohaku (58cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 5 Kohaku
3rd -
Ping Chang
Class 5, Kohaku (55cm)
Breeder: Ping Chang

Class 5 Taisho Sanke
1st -
Phong Ta
Class 5, Taisho Sanke (60 cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 5 Taisho Sanke
2nd -
Paul Middleton
Class 5, Taisho Sanke (57cm)
Breeder: Alan Bennett

Class 5 Taisho Sanke
3rd -
Josie Giorgio
Class 5, Taisho Sanke (58cm)
Breeder:

Class 5 Showa Sanshoku
1st -
Carmelo Giorgio
Class 5, Showa Sanshoku (60cm)
Breeder:

Class 5 Showa Sanshoku
2nd -
Josie Giorgio
Class 5, Showa Sanshoku (59cm)
Breeder:

Class 5 Showa Sanshoku
3rd -
Dave Brown
Class 5, Showa Sanshoku (55 cm)
Breeder: Dave Brown

Class 5 Bekko
1st -
Tim Nguyen
Class 5, Bekko (57cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 5 Utsurimono
1st -
Allan Bennett
Class 5, Utsurimono (60cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 5 Utsurimono
2nd -
Joel Bacich
Class 5, Utsurimono (55cm)
Breeder: Brett Howlett

Class 5 Utsurimono
3rd -
Brett Howlett
Class 5, Utsurimono (55cm)
Breeder: Brett Howlett

Class 5 Asagi / Shusui
1st -
Tim Nguyen
Class 5, Asagi (56cm)
Breeder:

Class 5 Asagi / Shusui
2nd -
Jared Conti
Class 5, Asagi (58cm)
Breeder:

Class 5 Asagi / Shusui
3rd -
Carmelo Giorgio
Class 5, Asagi (54cm)
Breeder:

Class 5 Koromo / Goshiki
1st -
Dave Brown
Class 5, Goshiki (55cm)
Breeder: Dave Brown

Class 5 Koromo / Goshiki
2nd -
Joel Bacich
Class 5, Goshiki (54cm)
Breeder: Allan Bennett

Class 5 Kawarimono / Mujimono
1st -
Josie Giorgio
Class 5, Kawarimono (59cm)
Breeder:

Class 5 Kawarimono / Mujimono
2nd -
Phong Ta
Class 5, Kawarimono (60cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 5 Kawarimono / Mujimono
3rd -
Barry Ambler
Class 5, Kawarimono (54cm)
Breeder:

Class 5 Hikari Mujimono (Ogon)
1st -
Paul Middleton
Class 5, Hikari Mujimono (Ogon) (58cm)
Breeder: Barry Amber

Class 5 Hikari Mujimono (Ogon)
2nd -
Martin Saunders
Class 5, Hikari Mujimono (Ogon) (55cm)
Breeder:

Class 5 Hikari Mujimono (Ogon)
3rd -
Jared Conti
Class 5, Hikari Mujimono (Ogon) (58cm)
Breeder:

Class 5 Hikari Moyomono
1st -
Phong Ta
Class 5, Hikari Moyomono (59cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 5 Hikari Moyomono
2nd -
Bill Passey
Class 5, Hikari Moyomono (60cm)
Breeder: Judy Passey

Class 5 Hikari Moyomono
3rd -
Jared Conti
Class 5, Hikari Moyomono (52cm)
Breeder: Noran Koi Farm

Class 5 Kinginrin A
1st -
Dave Brown
Class 5, Kinginrin A (55cm)
Breeder: Allan Bennett

Class 5 Kinginrin A
2nd -
Jared Conti
Class 5, Kinginrin A (57cm)
Breeder: Jared Conti

Class 5 Kinginrin B
1st -
Kevin & Yvonne
Class 5, Kinginrin B (50cm)
Breeder: Allan Bennett

Class 5 Kinginrin B
2nd -
Dave Brown
Class 5, Kinginrin B (53cm)
Breeder: Dave Brown

Class 5 Tancho
1st -
Julie Bennett
Class 5, Tancho (54cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 4


Class 4 Kohaku
1st -
Janson Soo
Class 4, Kohaku (48cm)
Breeder: Janson Soo/ Alan Peck

Class 4 Kohaku
2nd -
Tim Nguyen
Class 4, Kohaku (48cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 4 Kohaku
3rd -
Brett Howlett
Class 4, Kohaku (49cm)
Breeder: Alan Peck

Class 4 Taisho Sanke
1st -
Todd Bennett
Class 4, Taisho Sanke (48cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 4 Taisho Sanke
2nd -
Ping Chang
Class 4, Taisho Sanke (50cm)
Breeder: Ping Chang

Class 4 Taisho Sanke
3rd -
Dave Brown
Class 4, Taisho Sanke (42cm)
Breeder: Dave Brown

Class 4 Showa Sanshoku
1st -
Alex Lowe
Class 4, Showa Sanshoku (44cm)
Breeder: Alex Lowe

Class 4 Showa Sanshoku
2nd -
Brett Howlett
Class 4, Showa Sanshoku (45cm)
Breeder: Brett Howlett

Class 4 Showa Sanshoku
3rd -
Kai Bennett
Class 4, Showa Sanshoku (43cm)
Breeder: POPPI BENNETT

Class 4 Utsurimono
1st -
Tom Morison
Class 4, Utsurimono (44cm)
Breeder: Paul Middleton

Class 4 Utsurimono
2nd -
Janson Soo
Class 4, Utsurimono (49cm)
Breeder: Allan Bennett

Class 4 Asagi / Shusui
1st -
Tony Cornwall
Class 4, Asagi (41cm)
Breeder: Kerry Cross

Class 4 Asagi / Shusui
2nd -
Des Howlett
Class 4, Shusui (48cm)
Breeder: Des Howlett

Class 4 Asagi / Shusui
3rd -
Ron De Waal
Class 4, Shusui (45cm)
Breeder: Des Howlett

Class 4 Koromo / Goshiki
1st -
Josie Giorgio
Class 4, Goshiki (44cm)
Breeder:

Class 4 Koromo / Goshiki
2nd -
Dave Brown
Class 4, Goshiki (47cm)
Breeder: Dave Brown

Class 4 Koromo / Goshiki
3rd -
Tony Herbert
Class 4, Koromo (46cm)
Breeder: Tony Herbert

Class 4 Kawarimono / Mujimono
1st -
Tony Herbert
Class 4, Kawarimono (43cm)
Breeder: Noran fish farm

Class 4 Kawarimono / Mujimono
2nd -
Bill Passey
Class 4, Kawarimono (41cm)
Breeder: Kylie Wall

Class 4 Kawarimono / Mujimono
3rd -
Martin Saunders
Class 4, Kawarimono (46cm)
Breeder:

Class 4 Hikari Mujimono (Ogon)
1st -
Jun Hua Guo
Class 4, Hikari Mujimono (Ogon) (44cm)
Breeder:

Class 4 Hikari Moyomono
1st -
Tony Herbert
Class 4, Hikari Moyomono (45cm)
Breeder:

Class 4 Hikari Moyomono
2nd -
Brett Taylor
Class 4, Hikari Moyomono (42cm)
Breeder: Kylie Wall

Class 4 Hikari Moyomono
3rd -
Tony Cornwall
Class 4, Hikari Moyomono (49cm)
Breeder: Allan Peck

Class 4 Hikari Utsurimono
1st -
Tony Cornwall
Class 4, Hikari Utsurimono (49cm)
Breeder: Tony Cornwall

Class 4 Kinginrin A
1st -
Jared Conti
Class 4, Kinginrin A (50cm)
Breeder: Jared Conti

Class 4 Kinginrin A
2nd -
Luke & Sharon Bray
Class 4, Kinginrin A (43cm)
Breeder: Brays

Class 4 Kinginrin A
3rd -
Alex Lowe
Class 4, Kinginrin A (49cm)
Breeder: ALLAN BENNETT

Class 4 Kinginrin B
1st -
Barry Ambler
Class 4, Kinginrin B (50cm)
Breeder:

Class 4 Kinginrin B
2nd -
Tom Morison
Class 4, Kinginrin B (41cm)
Breeder:

Class 4 Kinginrin B
3rd -
Luke & Sharon Bray
Class 4, Kinginrin B (45cm)
Breeder: Brays

Class 4 Tancho
1st -
Tim Nguyen
Class 4, Tancho (44cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 4 Tancho
2nd -
Luke & Sharon Bray
Class 4, Tancho (48cm)
Breeder: Noran Koi Farm

Class 4 Tancho
3rd -
Tony Herbert
Class 4, Tancho (47cm)
Breeder: Noran Fish Farm

Class 3


Class 3 Kohaku
1st -
Martin Saunders
Class 3, Kohaku (36cm)
Breeder:

Class 3 Kohaku
2nd -
Des Howlett
Class 3, Kohaku (38cm)
Breeder: Adrian Faulkner

Class 3 Kohaku
3rd -
Dave Brown
Class 3, Kohaku (38cm)
Breeder: Dave Brown

Class 3 Taisho Sanke
1st -
Dave Brown
Class 3, Taisho Sanke (33cm)
Breeder: Dave Brown

Class 3 Taisho Sanke
2nd -
Brett Howlett
Class 3, Taisho Sanke (35cm)
Breeder: Brett Howlett

Class 3 Taisho Sanke
3rd -
Janson Soo
Class 3, Taisho Sanke (33cm)
Breeder: van

Class 3 Showa Sanshoku
1st -
Dave Brown
Class 3, Showa Sanshoku (36cm)
Breeder: Dave Brown

Class 3 Showa Sanshoku
2nd -
Brett Howlett
Class 3, Showa Sanshoku (39cm)
Breeder: Alex Lowe

Class 3 Showa Sanshoku
3rd -
Tom Morison
Class 3, Showa Sanshoku (32cm)
Breeder: Tom Morison

Class 3 Bekko
1st -
Adrian Falconer
Class 3, Bekko (39cm)
Breeder: Adrian Falconer

Class 3 Utsurimono
1st -
Josie Giorgio
Class 3, Utsurimono (40cm)
Breeder:

Class 3 Utsurimono
2nd -
Dave Brown
Class 3, Utsurimono (32cm)
Breeder: Dave Brown

Class 3 Utsurimono
3rd -
Tim Nguyen
Class 3, Utsurimono (38cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 3 Koromo / Goshiki
1st -
Luke & Sharon Bray
Class 3, Koromo (35cm)
Breeder: Tony Herbert & MIki Mo

Class 3 Koromo / Goshiki
2nd -
Tim Nguyen
Class 3, Koromo (33cm)
Breeder:

Class 3 Koromo / Goshiki
3rd -
Joel Bacich
Class 3, Goshiki (32cm)
Breeder: Joel Bacich

Class 3 Kawarimono / Mujimono
1st -
Jun Hua Guo
Class 3, Kawarimono (39cm)
Breeder: Jun

Class 3 Kawarimono / Mujimono
2nd -
Tony Herbert
Class 3, Mujimono (37cm)
Breeder: Luke Bray

Class 3 Kawarimono / Mujimono
3rd -
Luke & Sharon Bray
Class 3, Kawarimono (36cm)
Breeder: Brays

Class 3 Hikari Mujimono (Ogon)
1st -
Jun Hua Guo
Class 3, Hikari Mujimono (Ogon) (39.5cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Mujimono (Ogon)
2nd -
Tim Nguyen
Class 3, Hikari Mujimono (Ogon) (34cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Mujimono (Ogon)
3rd -
Tony Cornwall
Class 3, Hikari Mujimono (Ogon) (39cm)
Breeder: Tony Cornwall

Class 3 Hikari Moyomono
1st -
Paul Middleton
Class 3, Hikari Moyomono (35cm)
Breeder: Tony Cornwall

Class 3 Hikari Moyomono
2nd -
Jun Hua Guo
Class 3, Hikari Moyomono (39cm)
Breeder:

Class 3 Hikari Moyomono
3rd -
Craig Middleton
Class 3, Hikari Moyomono (31cm)
Breeder: Paul Middleton

Class 3 Kinginrin A
1st -
Kai Bennett
Class 3, Kinginrin A (39cm)
Breeder: POPPI BENNETT

Class 3 Kinginrin A
2nd -
Kai Bennett
Class 3, Kinginrin A (36cm)
Breeder: POPPI BENNETT

Class 3 Kinginrin A
3rd -
Barry Ambler
Class 3, Kinginrin A (31cm)
Breeder:

Class 3 Kinginrin B
1st -
Brett Howlett
Class 3, Kinginrin B (38cm)
Breeder: Martin Saunders

Class 3 Kinginrin B
2nd -
Tony Herbert
Class 3, Kinginrin B (31cm)
Breeder: Luke Bray

Class 3 Kinginrin B
3rd -
Kai Bennett
Class 3, Kinginrin B (38cm)
Breeder: POPPI BENNETT

Class 2


Class 2 Kohaku
1st -
Jared Conti
Class 2, Kohaku (30cm)
Breeder: Steve Sibly

Class 2 Kohaku
2nd -
Brett Taylor
Class 2, Kohaku (25cm)
Breeder: Kylie Wall

Class 2 Taisho Sanke
1st -
Jared Conti
Class 2, Taisho Sanke (28cm)
Breeder:

Class 2 Taisho Sanke
2nd -
Tony Herbert
Class 2, Taisho Sanke (22cm)
Breeder: Jun Hua Guo

Class 2 Showa Sanshoku
1st -
Craig Middleton
Class 2, Showa Sanshoku (25cm)
Breeder: Paul & Craig Middleton

Class 2 Showa Sanshoku
2nd -
Tim Nguyen
Class 2, Showa Sanshoku (28cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 2 Bekko
1st -
Luke & Sharon Bray
Class 2, Bekko (30cm)
Breeder: Brays

Class 2 Utsurimono
1st -
Tim Nguyen
Class 2, Utsurimono (30cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 2 Utsurimono
2nd -
Craig Middleton
Class 2, Utsurimono (24cm)
Breeder: Paul & Craig Middleton

Class 2 Utsurimono
3rd -
Craig Middleton
Class 2, Utsurimono (22cm)
Breeder: Paul & Craig Middleton

Class 2 Asagi / Shusui
1st -
Brett Taylor
Class 2, Shusui (25cm)
Breeder:

Class 2 Koromo / Goshiki
1st -
Dave Brown
Class 2, Goshiki (22cm)
Breeder: Dave Brown

Class 2 Kawarimono / Mujimono
1st -
Luke & Sharon Bray
Class 2, Kawarimono (30cm)
Breeder: Brays

Class 2 Hikari Mujimono (Ogon)
1st -
Jared Conti
Class 2, Hikari Mujimono (Ogon) (23cm)
Breeder: Jared Conti

Class 2 Hikari Mujimono (Ogon)
2nd -
Tony Cornwall
Class 2, Hikari Mujimono (Ogon) (29cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Moyomono
1st -
Craig Middleton
Class 2, Hikari Moyomono (25cm)
Breeder: Paul Middleton

Class 2 Hikari Moyomono
2nd -
Jared Conti
Class 2, Hikari Moyomono (25cm)
Breeder:

Class 2 Hikari Moyomono
3rd -
Tony Cornwall
Class 2, Hikari Moyomono (29cm)
Breeder:

Class 2 Kinginrin A
1st -
Barry Ambler
Class 2, Kinginrin A (28cm)
Breeder:

Class 2 Kinginrin A
2nd -
Tim Nguyen
Class 2, Kinginrin A (29cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 2 Kinginrin A
3rd -
Tim Nguyen
Class 2, Kinginrin A (29cm)
Breeder: Tim Nguyen

Class 2 Kinginrin B
1st -
Luke & Sharon Bray
Class 2, Kinginrin B (30cm)
Breeder: Brays

Class 2 Kinginrin B
2nd -
Luke & Sharon Bray
Class 2, Kinginrin B (30cm)
Breeder: Brays

Class 2 Kinginrin B
3rd -
Craig Middleton
Class 2, Kinginrin B (25cm)
Breeder: Paul & Craig Middleton

Class 2 Tancho
1st -
Martin Saunders
Class 2, Tancho (30cm)
Breeder: